HYDRON 1800 Firmy MMC

Chociaż Dron może przypominać statek kosmiczny – może coś ze Star Wars, Star Trek, Firefly lub zagubiony w przestrzeni – MMC, twórca  HyDron 1800 komercyjnego Drona napedzanego wodorem, chciałby, aby myśleć o ciągnikach: John Deere, Kuboto, Ford, lub International Harvester. Wytrzymały, odporny i gotowy do pracy.

Niedawno miałem okazję oglądać pierwszy dostępny komercyjnie napędzany wodorem Dron z firmy MMC. Aby przetestować drona, zespół konstruktorów zabrał mnie mnie z biura MMC na dach wierzowca, a następnie operator drona wznióśł go w powietrze. .

Dron wygląda jak model sportowy, z aerodynamicznym i eleganckim wyglądem. Dwa doprowadzone światła i sześć dużych wirników. Zbudowany jest prawie w całości z włókna węglowego: ten sam materiał stosowany jest w  samochodach sportowych , które potrzebują mocnego i bardzo lekkiego materiału. Górna część urządzenia posiada zintegrowany panel, który można otworzyć, aby pokazać jego wnętrze , jedna z ciekawych rzeczy, którą można zauważyć  jest czarny, zbiornik z włókna węglowego skromne rozmiary (o pojemności szklanki wody), który jest również z włókna węglowego,  lekki zbiornik i wytrzymaly na duze  ciśnienie wodoru gazowego.

 

 

 

 

 

 

Dron jest wytwarzany jak samochód sportowy. Włókno węglowe tworzy się przez zastosowanie specjalistycznych form metalowych,  i skomplikowany proces produkcji, który łączy się z czterech arkuszy z włókien węgla połączonych ze sobą w taki sposób, który sprawia, że są bardzo mocne. Jest niewiarygodnie lekki, waży około 2 kg.

HyDron lata jak małe drony rekreacyjne z prostym kontrolerem, ale wydawaje się stabilny pomimo wiatru i deszczu który akurat padał tego dnia.

Czas lotu szacuje się na 3-4 godziny; operator będzie mógł zamieniać pelny zbiornik z wodorem w ciągu kilku minut.

Oprócz długiego czasu lotu , ciekawostką jest temperatura w jakiej może latać a maksymalnie niska to aż  – 20 stopni Celsjusza. Niskie temperatury nie są zalecane dla konwencjonalnych dronów korzystających z baterii ; dlatego więc w przypadku HyDrona niższa temperatura pracy rozszerza zakres potencjalnych zastosowań.

HyDron 1800 jest  trwały i niezawodny z wykorzystaniem do zastosowań komercyjnych. Dłuższe czasy lotu i dolna granice temperatur  to zaleta dzieki której dron moze miec zastosowanie \ na dużą skalę w rolnictwie, geodezji i projektach budowlanych.

 

źródło:  http://dronelife.com/2016/04/25/first-look-first-hydrogen-drone/

Shares
Share This